Łazienki bez okien: propozycje KALDEWEI na łazienkę marzeń

Jak pokazują badania trzy na cztery osoby chce mieć łazienkę z oknem i dostępem do dziennego światła.¹ Jednak wiele mieszkań w domach wielorodzinnych ma łazienki usytułowane wewnątrz powierzchni mieszkalnej i dlatego są one pozbawione okien. Nie może to być jednak powód do rezygnacji z dobrego samopoczucia. Wręcz przeciwnie – dzięki inteligentnym zabiegom można stworzyć przytulną atmosferę nawet w łazience bez okien. Firma Kaldewei proponuje kilka ciekawych rozwiązań, przy pomocy których można zmienić każde pomieszczenie w wymarzoną łazienkę.

Umywalka Kaldewei Puro S

Spróbuj optycznie otworzyć przestrzeń wykorzystując powierzchnię prysznicową zabudowaną w płaszczyźnie podłogi

Aby stworzyć komfortową atmosferę w łazience ważne jest, żeby wizualnie otworzyć przestrzeń. Efekt ten można uzyskać instalując zamiast tradycyjnego brodzika powierzchnię prysznicową zabudowywaną w płaszczyźnie podłogi. Płaska konstrukcja pozwala na bezprogowe połączenie strefy prysznica z podłogą łazienki. Dzięki takiemu rozwiązaniu brak jest wyraźnej granicy pomiędzy obiema strefami, a powierzchnie łagodnie łączą się ze sobą scalając prysznic z resztą pomieszczenia. Taka aranżacja przestrzeni sprawia, że łazienka wydaje się większa niż gdyby zastosowano tutaj tradycyjne rozwiązanie z brodzikiem i kabiną prysznicową. Dużą swobodę ruchu gwarantują ponadto w pełni składane drzwi kabiny.

Powierzchnia prysznicowa Scona firmy Kaldewei

Stosuj jasne kolory oraz rozproszone światło

Ankieta przeprowadzona przez Instytut Forsa na zlecenie firmy Kaldewei wykazała, że ponad połowa badanych (68%) marzy o jasnej i przytulnej łazience.² W pomieszczeniach bez okien usytuowanych wewnątrz mieszkania rozproszone, delikatne światło, podkreślające niektóre elementy aranżacji pozwala stworzyć wyjątkową, ciepłą atmosferę. Odpowiedni nastrój uzyskamy również dzięki wannie z podświetlanymi dyszami masażowymi lub z halogenowym oświetleniem. W takich wnętrzach wskazana jest jasna, naturalna kolorystyka – warto więc sięgnąć po elementy wyposażenia w klasycznej bieli lub delikatnych kremowych odcieniach Kaldewei Coordinated Colours Collection. Tak urządzone wnętrze nie tylko wydaje się większe, ale sprawia, że dobrze się w nim czujemy.
Dodatkowa wskazówka: zastosowanie pomiędzy łazienką a sąsiadującym z nią pokojem ścianki i drzwi z matowego szkła pozwoli wykorzystać przenikające przez szklaną taflę światło. W ten sposób osiągniemy wrażenie lekkości oraz stworzymy przytulne, jasne zachęcające do kąpieli i relaksu wnętrze.

Powierzchnia prysznicowa Scona, wanna Classic Duo z kolekcji ,,Meisterstück”, umywalka Kaldewei Classic

Stosuj elementy wyposażenia o filigranowych formach

Dużej lekkości pomieszczeniom bez okien dodają również delikatne, cienkościenne przedmioty zastosowane jako elementy nowoczesnej minimalistycznej aranżacji. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest filigranowa umywalka Kaldewei Miena autorstwa znanej projektantki Anke Salomon. Umywalki – misy mogą być instalowane w dowolnym miejscu na szafce lub blacie. Nie muszą jednak w żaden sposób podporządkowywać się wymiarom łazienkowych mebli, dlatego zapewniają dużą swobodę w aranżacji przestrzeni. Bogata paleta barw linii Miena umożliwia tworzenie ciepłych, przytulnych wnętrz.

Umywalka Kaldewei Mien

Wykorzystuj wysokiej jakości materiały

Wiele osób obawia się, że w łazienkach bez okna może szybciej dochodzić do powstawania pleśni lub grzybów, ponieważ nie mamy możliwości regularnego wietrzenia pomieszczenia. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup elementów wyposażenia wykonanych z właściwych materiałów. Na pozbawionej porów powierzchni emalii nie powstają zarysowania, w których mogłyby osadzić się pleśń czy inne zanieczyszczenia. Rezygnacja z mokrej strefy prysznica wykładanej płytkami ceramicznymi i zastosowanie emaliowanej powierzchni prysznicowej pomaga ograniczyć do minimum ilość fug, które często stają się siedliskiem bakterii i powodem późniejszych problemów z zawilgoceniem podłoża. Produkty ze stali emaliowanej wymagają jedynie prostych zabiegów pielęgnacyjnych – emalię wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć miękką wilgotną ściereczką a jej powierzchnia znowu będzie lśnić tak jak pierwszego dnia.

Powierzchnia prysznicowa Superplan Plus

___________________________________________________________________________________________
¹Raport branżowy GdW „Trendy w łazienkach 2030“, 2013.
²Badanie przeprowadzone przez Instytut Forsa na zlecenie firmy Kaldewei wśród 1.000 pełnoletnich obywateli Niemiec w okresie od 6 do 15 października 2017

źródło: www.kaldewei.pl