Kolekcja LUV od Duravit – skandynawska elegancja i subtelny kolor

“Kiedy rysowałam swój projekt dla firmy Duravit, obrazem, który miałam w głowie, od samego początku była miska wypełniona wodą na prostym stole,” powiedziała duńska projektantka Cecilie Manz. Ten obraz zainspirował kolekcję łazienkową Luv Duravitu, która pozwala na całkowicie nowe możliwości projektowe dla większych pomieszczeń oraz łazienek dla gości.

Nietypowe wzornictwo Luv łączy w sobie skandynawski puryzm oraz ponadczasową elegancję. Łagodne kształty podążają za ostrą geometrią. Dobór materiałów i kolorów jest świadectwem wyrafinowanego wyczucia Cecilie Manz dla niuansów formy. Jej paleta barw matowych lakierów oraz szkliwa w delikatnych odcieniach podkreśla świeży charakter Luv oraz została opracowana wyłącznie dla Duravit.

Trzy rozmiary owalnych umywalek nablatowych wykonanych z DuraCeram® robią wrażenie swoimi subtelnymi liniami, dużymi wewnętrznymi misami oraz czystymi krawędziami. W wariantach z wewnętrzną półką na baterię, bateria jest montowana centralnie z tyłu, a w przypadku małych umywalek do rąk – jest umieszczona po lewej lub po prawej stronie. Opcjonalne szkliwienie na zewnątrz jest dostępne w satynowym macie w kolorach białym, szarym oraz piaskowym. Kontrast z połyskliwym białym wnętrzem umywalki podkreśla niepowtarzalność tej serii, wyjątkowej w dotyku i wyglądzie. Ceramiczna osłona syfonu dopełnia tę całościowo harmonijną estetykę.

Umywalka idelnie pasuje do konsoli na czterech łagodnie zakrzywionych nóżkach z regulowaną wysokością. Cecilie Manz umiejętnie realizuje oryginalny obraz stołu i miski z wodą, używając tego jedynego w swoim rodzaju języka projektowego. Dostępne są trzy szerokości: 1788 mm w przypadku umywalki podwójnej, 1388 mm dla wersji pojedynczej oraz 688 mm dla umywalki do łazienki dla gości. Stoły w formie konsoli dostępne w kolorach lakieru: Biały Satynowy Mat, Biały Nordic, Taupe, Kamiennoszary, Jasnoniebieski oraz Ciemnoniebieski, wnoszą znaczny wkład do sposobu odczuwania przestrzeni. Kwarcowe blaty konsoli w trzech perfekcyjnie zharmonizowanych wariantach kolorystycznych oraz wersja z litego drewna w kolorze Orzecha Amerykańskiego stanowią dopełnienie powierzchni lakierowanych. Przestrzeń schowka jest dostępna w formie bezuchwytowych wysuwanych przegródek i szuflad, wyposażonych dla wygody w technologię tip-on (mechaniczne wspomaganie otwierania) oraz samozamykający się mechanizm.

 

Seria jest dopełniona przez nowe lustra w trzech szerokościach od 500 do 1600 mm ze zintegrowaną funkcją przyciemniania oraz opcja ogrzewania lustra. W uzupełnieniu do standardowej 800 mm wysokości lustra, wszystkie modele są również dostępne w wysokości 1200 mm. Oświetlenie LED na górnej krawędzi lustra oraz opcja światła nastrojowego gwarantuje optymalne natężenie oświetlenia do 700 luxów.

Luv oferuje również praktyczne wanny, które odzwierciedlają kształt umywalek. Jednolite, wykonane z wysokiej jakości materiału DuraSolid A, są przyjemnie ciepłe w dotyku i mają matowy wygląd. Są dostępne w wersji wolnostojącej, przyściennej oraz narożnej (lewej lub prawej). Opcjonalnie wanna może zostać wyposażona w system hydromasażu Air (wyłącznie w wersji przyściennej oraz narożnej) lub w moduł dźwiękowy, który może być sterowany za pomocą każdego urządzenia kompatybilnego z Bluetooth.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.