Brodziki emaliowane KALDEWEI

Od głębokiego brodzika do superpłaskich emaliowanych powierzchni prysznicowych

Rosnące wymagania inwestorów, a także ciągłe zmiany potrzeb dotyczących aranżacji łazienki znajdują swoje odzwierciedlenie w tworzeniu nowych produktów oraz wprowadzaniu na rynek coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Estetyka, komfort oraz funkcjonalność idą w parze z architektonicznymi trendami. W ostatnim dziesięcioleciu szczególnie intensywna ewolucja dokonała się w grupie produktów związanych z przestrzenią prysznicową – głównie w segmencie brodzików. Z ogromną pasją, oddaniem i wyczuciem stylu Kaldewei wpływa od lat na kierunek tego rozwoju – od głębokiego brodzika do instalowanej w płaszczyźnie podłogi emaliowanej powierzchni prysznicowej z odpływem ściennym. Już w roku 1956 firma Kaldewei oprócz wanien produkowała ze stali emaliowanej także brodziki o głębokości 28 cm. Początkowo brodziki były tylko swojego rodzaju uzupełnieniem do wanien i miały charakter czysto funkcjonalny. Dlatego aż do połowy lat 80-tych na rynku dostępne były modele tylko w czterech rozmiarach i w dwóch głębokościach 28 i 15 cm. W tym czasie na pozycję absolutnego klasyka wśród brodzików Kaldewei awansował model Sanidusch. Kolejnym ważnym etapem na drodze ewolucji przestrzeni prysznicowej było wprowadzenie na rynek niższego brodzika Duschplan o głębokości 6,5 cm.

 

Większa swoboda ruchów pod prysznicem dzięki dużym i płaskim brodzikom

Wymagania inwestorów dotyczące komfortu i designu w łazience wciąż rosną. Aby spełnić życzenia konsumentów i zagwarantować większą swobodę ruchów pod prysznicem Kaldewei rozszerzyło ofertę brodzików o modele w dużych rozmiarach. To trend, który utrzymuje się na rynku do dnia dzisiejszego. W tej chwili w produktowym portfolio Kaldewei znajdziemy między innymi serię brodzików Conoflat dostępną w 33 rozmiarach, aż do modelu XXL o wymiarach 100×180 cm.

 

Oprócz ciągłego poszerzania oferty o modele w różnych rozmiarach, niemiecki producent stawia przede wszystkim na dużą różnorodność kształtów i form gwarantującą swobodę aranżacji przestrzeni łazienkowej. Wprowadzenie na rynek bardzo płaskich brodzików pociągnęło za sobą konieczność zmiany zestawów odpływowych. Przejście z syfonów o średnicy 52 mm na 90 mm gwarantuje wystarczającą szybkość odprowadzania wody do kanalizacji. Pierwszym superpłaskim brodzikiem Kaldewei był model Superplan o głębokości 2,5 cm, który pojawił się na rynku w 1994 roku. To właśnie od tego modelu zaczęła się moda na brodziki instalowane w płaszczyźnie podłogi. Superplan stanowi więc kolejny ważny etap na drodze do powstania emaliowanej powierzchni prysznicowej.

 

Conoflat: pierwsza emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei bez wewnętrznych krawędzi

W 2009 roku Kaldewei wprowadziło na rynek pierwszą superpłaską powierzchnię prysznicową zabudowaną w płaszczyźnie podłogi – model Conoflat. Ten wyjątkowy produkt stanowi kamień milowy w rozwoju architektury łazienkowej. W uznaniu jego szczególnej roli jury wielu prestiżowych konkursów przyznało modelowi Conoflat szereg nagród oraz wyróżnień, w tym najważniejszy tytuł Best of Best w ramach „Interior Innovation Awards”. W tym samym czasie zaprezentowano również nową paletę naturalnych barw Kaldewei Coordinated Colours Collection umożliwiającą harmonijne łączenie powierzchni prysznicowych z innymi materiałami stosowanymi w łazience.

Xetis: pierwsza powierzchnia prysznicowa z odpływem ściennym

Rok 2012 – to kolejna ważna data w historii firmy. Wtedy na rynku pojawił się Xetis – pierwsza na świecie emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem umieszczonym w ścianie. Innowacyjny, minimalistyczny design otwiera nowe możliwości aranżacji komfortowej przestrzeni prysznicowej.

 

Dwa lata później, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, Kaldewei wprowadza do swojej oferty model Scona – emaliowaną powierzchnię prysznicową, bardziej ekonomiczną budżetowo. W ten sposób niemiecki producent po raz kolejny potwierdza swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji na rynku wyposażenia łazienek. Dziś Kaldewei oferuje ponad 50.000 modeli i wariantów umożliwiających wygodną aranżację przestrzeni prysznicowej w oparciu o emaliowaną powierzchnię prysznicową instalowaną w płaszczyźnie podłogi. Stabilna pokrywa odpływu, wykonana ze stali emaliowanej, kompletne systemy montażowe i odpływowe, powierzchnia uszlachetniona ułatwiająca utrzymanie produktów w czystości a także pełne lub częściowe wykończenie przeciwpoślizgowe to kolejne osiągnięcia w bogatej historii rozwoju brodzików ze stali emaliowanej Kaldewei.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.