ZERO DESIGN – Provenza

Kolekcja płytek ceramicznych ZERO DESIGN od Provenza Ceramica z Grupy Emil. Płytki w idealny sposób odwzorowujące misternie formowane przez wodę i wiatr warstwy piasku. Ciepłe, nienachalne odcienie beżów, kremów i szarości, pomieszane ze sobą, pofalowane, sprawiają wrażenie leniwego ruchu. Może nawet usłyszymy szum wiatru i załamujących się na pobliskiej plaży fal ? 😉 ZERO DESIGN – zgodnie z nazwą – brak projektowania – to czyste odwzorowanie idealnej natury. Można by powiedzieć że to typowa łazienkowa kolekcja, gdyby nie fakt że wspaniale nadaje się też do salonów, sypialni i wszystkich pomieszczeń w domu. Nadaje wnętrzom światła, pomaga pokazać przestrzeń i pozornie wprawia otoczenie w pozorny ruch.

Stąpając po tych płytkach ma się wrażenie spaceru po plaży, na której fala dopiero co ułożyła kolejne warstwy czystego, płukanego piasku. Niektórzy próbują nawet zburzyć tę misterne fałdy, bo myślą że to w istocie piasek 😉 Inni dzielą się wrażeniami chodzenia po płaskiej wydmie, na której nie woda, a wiatr zostawił swoje ślady.

Niezależnie od wrażeń – czy to dzieło wody, czy wiatru, warto zwrócić na tę kolekcję płytek ceramicznych swoją uwagę, bo jak mało która, jest bardzo wyrazista i z pewnością przez długi czas nie znudzi się nam ani nie będzie męczyła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie: Provenza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.