Millelegni – Emil Ceramica

Inspirowana najwspanialszymi na świecie gatunkami drzew kolekcja płytek ceramicznych Millelegni od Emil Ceramica. Doskonała propozycja płytek do łazienki, salonu czy korytarza. Zaprezentowana w Bolonii na Cersaie 2013 seria to dopiero początek większego projektu, który ma na celu oddać cześć wszystkim światowym rodzajom drewna, przez prezentację najważniejszych gatunków: ich kolorów, rysunku słojów i włókien oraz specyficznych powierzchni . Mille Legni – tak jak kamienie milowe wyrażają szczególnie ważne wydarzenia, tak – Drzewa Milowe mają za zadanie pokazać najważniejsze, najpiękniejsze dzewa i pozyskiwane z nich drewno. Obecnie zaprezentowano cztery pierwsze kolory, reprezentujące trzy kontynenty. Włoskie Noce Selvatico, kanadyjskie White Toulipier, szkocki Scootish Oak i japoński Grey Ash. Każde drewno w innym kolorze i o innej charakterystyce.

Noce Selvatico – orzech włoski – wykorzystywany w wykańczaniu ekskluzywnych samochodów, czy szlachetnych kolekcji mebli. Jeszcze piękniej prezentuje się na odsłoniętych płaszczyznach ścian i podłóg, gdzie możemy rozkoszować się jego ciepłymi kolorami i niepowtarzalnym rysunkiem słojów.

 

Scotish Oak – którego wzór wzięto z deszczółek ze starych dębowych beczek używanych do wiekowania najlepszych szkockich gatunków szkockiej Whisky. Długie lata leżakowania sprawiają że drewno oddaje część swojego ducha (i koloru) najlepszemu trunkowi świata 🙂

 

White Toulipier – czyli drewno pięknych kanadyjskich białych tulipanowców, które biorą swą nazwę od kwiatów przypominających tulipany. Szlachetne, białe deski, których jasna barwa podkreśla subtelne użyłkowania nerwów drzewa.

 

Japoński Grey Ash – Szary Jesion – polerowane, opalizujące, niemal srebrzyste deski cięte z drzew, których wysokość dochodzi do 40 metrów (ponad 13 pięter! )

fotografie: Emil Ceramica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.